Towarzyskie gry planszowe, zależnie od okazji

Gry planszowe, nie od dziś, stanowią świetną rozrywkę podczas różnego rodzaju towarzyskich imprez i rodzinnych spotkań. Chcąc miło spędzić czas w gronie najbliższych lub nieznajomych sobie osób warto przejrzeć bogatą ofertę gier, dzięki której dobierzemy planszówkę dopasowaną do potrzeb, wieku i zainteresowań graczy. Towarzyskie gry planszowe (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/15-najlepszych-gier-towarzyskich-na-prezent) stanowią świetną okazje do wykazania się na forum grupy, rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz miłego spędzenia czasu w rodzinnym gronie, w trakcie długich, zimowych wieczorów. Poniżej przedstawiamy dwie towarzyskie gry, które świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku młodszych, jak i starszych, uczestników rozgrywki.

Dixit

Dixit to wyjątkowa gra karciana, która polega na wymyślaniu skojarzeń do kolejno dobieranych, bogato ilustrowanych kart. Na początek jeden z graczy wybiera kartę i wymyśla hasło, które jego zdaniem najlepiej oddaje to, co dzieje się na obrazku. Następnie każdy z graczy wybiera spośród swoich kart, ilustrację dotyczącą wymienionego hasła. Zadaniem graczy jest odgadnięcie która z kart należy do osoby pierwotnie wymyślającej daną myśl przewodnią. Dixit świetnie sprawdzi się wśród osób, które dobrze znają siebie nawzajem, jak i w gronie zupełnie obcych sobie osób. Dzięki tej towarzyskiej grze planszowej mamy okazje snuć kreatywne narracje i rozwijać wyobraźnie, jednocześnie stawiając wyzwanie naszym konkurentom. Hasła wymyślane w trakcie gry mogą stanowić jedno słowo, przysłowie lub nawet cały fragment piosenki, filmu czy książki. Jednym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Dobble

Dobble to gra towarzyska, które świetnie sprawdzi się w momencie kiedy nie mamy zbyt dużo czasu na tłumaczenie skomplikowanych zasad. Gra polega na szybkim znalezieniu symbolu łączącego kartę leżącą na stole z tą, znajdującą się w naszym ręku. Nieskomplikowane zasady nie sprawiają jednak, że rozgrywka jest dziecinnie prosta. Każda karta łączy się kolejno tylko z jednym dostępnym w grze symbolem.